Wakacje w Grecji czy w Hiszpanii stały się już mocno przereklamowane, dlatego jeśli chcemy przeżyć niezwykłą przygodę i zasmakować czegoś zupełni nowego, wręcz egotycznego, warto postawić na wycieczki do Chin. Jeszcze w niedalekiej przeszłości kraj ten był zamknięty dla turystów, owiany tajemnicą. Obecnie stanowi światową potęgę, liczą się z nimi wszystkie kraje. Bogactwo i różnorodność atrakcji sprawia, że dla każdego znajdzie coś miłego i ciekawego. Loty samolotowe są coraz tańsze, dlatego warto rozważyć najbliższy urlop właśnie w jakiejś chińskiej dzielnicy.

Na jakie można liczyć atrakcje w Chinach?

Coraz więcej turystów decyduje się na odwiedzenie Chin, które obfitują w wielorakie atrakcje. Nie starczyłoby nam chyba nawet życia do tego, aby wszystko zobaczyć i zwiedzić. Warto wobec tego skulić się na początek na najpopularniejszych atrakcjach, które wręcz trzeba zobaczyć, będąc w tym niezwykłym kraju. Na liście z pewnością musi znaleźć się Pekin i Zakazane Miasto, gdzie historia przeplata się ze współczesnością. Wielorakie budowle i kompleksy robią duże wrażenie, szczególnie Zakazane Miasto. Jest to największy za świecie kompleks pałacowy, który zamieszkiwało przez wieki kilkadziesiąt cesarzy.

Każdy dobre zna Wielki Mur Chiński, który zawsze robi wrażenie, szczególnie jeśli się na nim znajdziemy. Będzie to z pewnością niezapomniana przygoda. Mówimy tutaj o budowli mającej ponad 21 tysięcy kilometrów długości, składającej się z wielu odcinków budowanych przez wiele lat. Chiny znane są także z Pand, dlatego warto zobaczyć je z bliska. Wystarczy odwiedzić Rezerwat Pandy Wielkiej w Syczuanie, gdzie jest ich najwięcej. Przy okazji można zapoznać się z eksponatami w Muzeum Pandy Wielkiej i spróbować regionalnych przysmaków.

Co jeszcze można polecić?

W Chinach znajduje się popularna atrakcja, a mianowicie Terakotowa Armia w Xi’an, na którą składa się ponad siedem tysięcy posągów wykonanych z terakoty i gliny. Do złudzenia przypominają proporcjami i wyglądem prawdziwych żołnierzy. Muzeum Armii Terakotowej z pewnością zrobi na wielu osobach ogromne wrażenie. Jako że Chiny słyną z uprawy herbaty, można odwiedzić osobiście jej plantację. Idealnym wyborem okazuje się być odwiedzenie miasta Hangzhou, gdzie rosną między innymi najlepsze gatunki zielonej herbaty. Na tym oczywiście atrakcje się nie kończą. Miejscowość ta słynie ze swojej malowniczości, zabytkowych świątyń, pięknych parków i z Narodowego Muzeum Herbaty. Odwiedzić warto też jedno z największych i najnowocześniejszych miast chińskich, czyli Szanghaj. Z kolei egzotyka i piękna przyroda czeka na nas w mieście Gulilin.