Przeglądając ofertę Stiga w poszukiwaniu nowej pilarki do ogrodu, bez trudu zauważyć można, że oferowane są aż trzy ich rodzaje. Różnicą jest oczywiście sposób napędu takiej pilarki, który może być albo elektryczny, albo spalinowy, a nawet akumulatorowy. Powstaje jednak ważne pytanie – jakie są najlepsze pilarki do ogrodu Stiga?

Charakterystyka pilarki akumulatorowej

Pilarka akumulatorowa Stiga jest zdecydowanie najprostszym rozwiązaniem spośród całej trójki. Czym się konkretne charakteryzuje, czyli jakie ma wady oraz zalety?
Z całą pewnością najważniejszą zaletą modelu akumulatorowego jest jego całkowita niezależność od źródeł prądu. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi może pracować w dosłownie każdym miejscu ogrodu. Co więcej, jest bardzo cicha, a także wygodna.
Niestety do jej wad zaliczyć trzeba dość sporą wagę, a także konieczność okresowego ładowania urządzenia, przez co zostaje ono wyłączone z pracy.

Charakterystyka pilarki elektrycznej

Kolejnym bardzo często wybieranym rozwiązaniem jeśli chodzi o napęd pilarki ogrodowej, jest silnik elektryczny. Jakie są jego najważniejsze cechy?
Pilarka elektryczna to przede wszystkim podłączenie na stałe do źródła zasilana w postaci gniazdka elektrycznego, co ma swoje plusy i minusy. Plusem jest oczywiście brak konieczności ładowania urządzenia, jak w przypadku modelu akumulatorowego, lecz minusem jest w tym wypadku ograniczony do długości przewodu zasilającego zakres pracy takiego urządzenia. Do innych zalet zaliczyć z pewnością można niewielką wagę, stosunkowo prostą budowę, a także większą moc niż w przypadku wersji akumulatorowej.
Jeśli chodzi o wady takiego modelu, to zauważyć tu trzeba przede wszystkim wspomniane wcześniej ograniczenie w postaci kabla zasilającego.

Charakterystyka pilarki spalinowej

Ostatnim z dostępnych modeli jest wersja spalinowa. Jest ona najczęściej wybierana, co jest efektem najważniejszych zalet takiego modelu. Czym się cechują spalinowe pilarki Stiga?
Dzięki temu, że silnik napędowy takiej pilarki zasilany jest paliwem, cechuje się ona zdecydowanie największą spośród całej trójki mocą. Co więcej, jest to również model zapewniający pełną mobilność jak wersja akumulatorowa, lecz nie wymaga ładowania. Od czasu do czasu wystarczy tylko dolać nieco paliwa. Dzięki temu jest ona całkowicie niezależna od źródła prądu.
Jakie są wady takiej pilarki? Wybierając ją, trzeba się liczyć z tym, że jest ona najcięższa z całej trójki, co jest oczywiście efektem obecności silnika spalinowego. Nie można również zignorować tego, że jest bardzo głośna podczas pracy, a także wydziela z siebie całkiem sporą ilość spalin.